Příslušenství

Modul pro přímý výstup dat na tiskárnu

Všechny varianty systému UMJ 2 Digiwatt s vyjímkou Digiwattu mini jsou schopny ukládat do paměti informace o spotřebě elektrické energie. Tyto údaje lze pak vytisknout na tiskárnu po rozhraní Centronics dvěma způsoby:

1) periodicky, nejdéle však po dvou týdnech

Tvar výpisu: název dne, datum, čas, hodnota maxima a jalové energie

2) tiskárna je připojena trvale k přístroji

Tvar výpisu: jednotlivé regulační zásahy, název dne, datum, čas, hodnota maxima a jalové energie

 

Data Save

Přídavný modul pro UMJ 2, který slouží k manuálnímu přenosu uložených čtvrthodinových záznamů z regulátoru do počítače bez nutnosti připojení regulátoru k PC. Použití nalezne tam, kde nelze instalovat kabelové propojení mezi UMJ 2 a počítačem. Tato varianta je také levnější oproti kombinaci software WinDikom a instalací kabelu s převodníky úrovní. S modulem je dodáván program DataSave pro přenos dat na pevný disk PC a jejich export do formátu *.txt. K modulu lze dokoupit program Digraf pro vyhodnocování uložených dat.

Příklad obrazovky programu Datasave: 

Příklad vyhodnocení programem Digraf:

 

Optické oddělení linky RS 232, převodník RS 232 na RS 485

Optické oddělení linek je nutné v případě použití v provozech s výskytem nadměrného rušení v elektrické rozvodné síti. Je doporučen ke každému propojení systému UMJ 2 Digiwatt s počítačem na vzdálenost větší než 10 m.

Převodníky RS 232/RS 485 je nutno použít při propojení na velké vzdálenosti (řádově stovky metrů).

UDS 1100 - Převodník RS232 na ETHERNET

uds1100Přídavný modul pro UMJ 2, který umožňuje připojit regulátor k počítači pomocí sítě ethernet. K modulu je dodáván software po jehož instalaci se daném počítači vytvoří virtuální COM port. Pomocí takto vytvořeného virtuálního portu může software WinDikom komunikovat se vzdáleným regulátorem připojeným na převodník UDS 1100 prostřednictvím sítě ethernet. Konfigurace komunikačních parametrů probíhá pomocí zabezpečenou web konfigurací (HTTP / HTTPS), po sériové lince nebo protokolem telnet. Provoz a stav UDS 1100 je indikován pěti signalizačními LED diodami. Modul se k síti ETHERNET připojuje pomocí konektoru RJ 45 (10BASE-T). Modul má automatickou detekci přenosové rychlosti 10 / 100 Mbit. Pro připojení převodníku k UMJ 2 je modul osazen standartním konektorem DB25F.

 

 

 

SL232 - Převodník USB na RS232

usbPokud Váš počítač nemá volný seriový port můžete použít převodník SL232 pro připojení UMJ 2 pomocí USB portu. Instalace je jednoduchá, stačí jen připojit konvertor k volnému USB portu a nainstalovat příslušné ovladače. Pokud máte USB porty funkční (povoleny v setupu počítače a správně nainstalovány ve Windows), systém automaticky pozná přítomnost nového zařízení a požádá Vás o nainstalovaní potřebných ovladačů dodávaných s převodníkem na CD. Instalaci ovladačů je samozřejmě potřeba udělat jen jednou při prvním připojení konvertoru. Konvertor lze kdykoliv odpojit nebo připojit bez nutnosti restartovat systém. Napájení převodníku je z rozhraní USB.

 

 

 

Vysílací elektroměr

Používá se v místech, kde je měření rozvodných závodů realizováno tzv. kotoučkovým elektroměrem (Křižík, starší typy Landis, Iskra atd.). Vysílací elektroměr se instaluje za pomocí vlastních měřících transformátorů proudu x/5A 15VA na hlavní přívod měřeného odběru. Odebranou práci převádí na impulsy, které jsou dále zpracovány regulátorem. Nulování UMJ 2 se v tomto případě provádí nulovacím relé.

Doporučené schema zapojení:MROP 1 - modul relé k optooddělovači

Přídavný modul převádějící NPN sondu optooddělovače na reléový výstup. Používá se například při nulování hlídačů čtvrthodinového maxima typu Dinov 1 a 2, popřípadě jej lze použít jako zdroj ovládacího signálu pro blokování provozu spotřebičů ve vysokém tarifu, závlahy, akumulační vytápění a pod.

Technické parametry:

 Počet kanálů:  1
 Napájení:  230V, 50Hz
 Příkon:  max. 2VA
 Vstup:  1x NPN sonda
 Výstup:  1x přepínací kontakt 250V, 50Hz, 5A
 Prostředí:  základní
 Provozní teplota:  -15°C až +55°C
 Krytí:  IP 20

Technická dokunentace: